25 listopada 2017 r. w świetlicy szkolnej odbyła się premiera gry planszowej o Rakowcu. Grę przygotowało i wydało Stowarzyszenie „Jesteśmy dla Rakowca”.

Gra pt.: „Zagłosuj na Rakowiec” przedstawia prawdziwe postacie i prawdziwe wydarzenia związane z naszą miejscowością, a planszę stanowi mapa Rakowca. Głównym autorem, pomysłodawcą i ilustratorem gry jest Sławomir Kęsicki – absolwent SP Rakowiec, a w tworzenie zaangażowało się wielu innych mieszkańców i osób związanych z Rakowcem.

Wydanie Gry Planszowej jest częścią większego projektu, realizowanego przez Stowarzyszenie, który rozpoczął się w kwietniu 2017 r. i został dofinansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

W ramach projektu zrealizowano ponadto warsztaty dla dzieci i młodzieży, wyjazd szkoleniowy nad morze, Grę Wiejską (terenową), Wieczory Gier Planszowych.

Wszystkich, którzy chcieliby zagrać w tę oryginalną planszówkę zapraszamy na Wieczory Gier Planszowych, które odbywają się w świetlicy szkolnej. Najbliższe spotkanie odbędzie się 13.12.2017 r. (środa) o godzinie 17:00. Kolejne spotkania w każdą ostatnią środę miesiąca o godzinie 17:00.